Vaser Liposuction

..."VASERlipo’ya “Lenf koruyucu VASER liposuction” adını vermemiz çok da yanlış değildir."...

VASER Liposuction

Açılımı “Vibration Amplification Sound Energy at Resonance” olan VASER, “liposuction” işleminden önce, plastik cerrahın kontrolünde, “liposuction” uygulanacak bölgelere ultrasonografik enerji uygulayan bir teknolojidir. Bu teknoloji, deri ile kas arasındaki yağ hücrelerini hedef alarak, diğer yapılara zarar vermeden seçici bir şekilde eritir ve bölgeyi “liposuction” işlemi için hazırlar. Ardından uygulanan “liposuction” ile VASERlipo tamamlanmış olur. Yani VASERlipo işleminde, kılcal kan damarları ve lenf kanallarına verilen hasar minimum seviyede kalır.

Vaser liposuction hakkında daha detaylı bilgi için tıklayınız.

Klasik veya tümesan “liposuction” işleminde ameliyat sonrası erken dönemde gözlenen en büyük problem birkac haftalık geçici bir ödem, daha geç dönemde ise yeterince hassas yapılamayan “liposuction” sonucunda deride ortaya çıkan düzensizliklerdir. “Liposuction” işleminin yeterince hassas yapılamamasının temel iki sebebi, “liposuction” öncesinde kanamayı azaltmak için uygulama bölgesine verilen yüksek miktarda sıvı ve uygulama sırasında lenf damarlarının zarar görmesiyle ortaya çıkan ödemdir. Bu ödem, plastik cerrahın “liposuction” sonundaki hassas şekil verici düzeltmelerde yeterince hassas davranmasını engelleyebilir.

VASERlipo, hem “liposuction” öncesi dokuya verilmesi gereken sıvı gereksinimini azaltır, hem de lenf damarlarına hasar vermediği icin daha hassas bitirici son dokunuşlara imkan verir. Dolayısıyla VASERlipo’ya “Lenf koruyucu VASER liposuction” adını vermemiz çok da yanlış değildir. Bu yöntem ayrıca kanamayı da azalttığı için yüksek miktarda “liposuction” uygulamanın hiç de nadir olmadığı lipödem hastalarında da sıkça kullanılmakta ve bu hastaların tek seansta tedavi olabilmelerine imkan sağlamaktadır.


Vaser Liposuction - Lipödem İletişim

Lipödem Facebook GrubuDoç. Dr. Yener Demirtaş Facebook SayfasıDoç. Dr. Yener Demirtaş Instagram Sayfası

Please publish modules in offcanvas position.